top of page
  • Instagram

PROČ REPROMEDALab?

Sledujeme nové vědecké poznatky z oboru a jako jedni z prvních je zavádíme do praxe.

PREKONCEPČNÍ TESTOVÁNÍ

Prekoncepční testování se využívá ještě před početím. Umožňuje analýzu genetické kompatibility páru a pomáhá přizpůsobit léčbu pacientům na míru.

panda
panda infertility.jpg

PANDA Carrier

Tento genetický test je určen pro odhalení skrytých mutací genů u páru. Cílem vyšetření je snížení rizika narození postiženého potomka závažným monogenním onemocněním. V současné době testujeme geny pro 110 klinicky nejvýznamnějších recesivních monogenních onemocnění.

PANDA Basic

V roce 2018 byl přímo na klinice Repromeda vyvinut test PANDA Basic (dříve PANDA Infertility) jako průlomový nástroj pro prekoncepční genetickou diagnostiku. V té době představoval významný pokrok v testování a od jeho zavedení podstoupilo test více než 9000 pacientů.

​Dnes víme, že testy s méně než 110 geny, jako PANDA Basic, již neposkytují dostatečnou ochranu před genetickými riziky a neodpovídají doporučením odborných autorit. 

 

S rozvojem vědeckých poznatků a moderních metod jsme genetické testování posunuli na vyšší úroveň a v roce 2021 začali využívat rozšířenou verzi testu PANDA Carrier.

panda carrier.jpg
complete

PANDA Complete

Nejkomplexnější test genetické kompatibility páru. Spojuje výhody testu ILGA a PANDA Carrier a poskytuje podrobný vhled do faktorů ovlivňujících plodnost i reprodukční
zdraví budoucího dítěte.

Test ILGA (Infertility-Linked Genotype Analysis) umožňuje vyšetření genů spojených s neplodností. U žen může odhalit genetické faktory ovlivňující uhnízdění embrya nebo dozrávání oocytů. U mužů se zaměřuje na geny spojené s významnými poruchami spermiogramu.

panda_complete.jpg
panda_exom.jpg

EXOME

EXOME je genetický test, který detekuje mutace ve všech známých genech způsobujících monogenní onemocnění (klinický exom). Je to vyšetření největšího rozsahu, které lze     v rámci testování skrytých (recesivních) mutací páru nabídnout.

karyotyp
vyšetření karyotypu v repromedalab

KARYOTYP

Normální lidský karyotyp má 46 chromozomů. Lidské chromozomy se od sebe ale liší. Máme 22 chromozomů – tzv. autozomů. Jeden je z páru od otce, druhý od matky. Také máme 2 chromozomy pohlavní – tzv. gonozomy, které určují pohlaví daného jedince ( XX žena, XY muž).

PREIMPLANTAČNÍ GENETICKÉ TESTOVÁNÍ

Preimplantační genetické testování umožňuje diagnostiku a výběr vhodného embrya ještě před jeho transferem do dělohy.

pgt-m v repromedalab

PGT-M: PREIMPLANTAČNÍ GENETICKÉ TESTOVÁNÍ MONOGENNÍCH ONEMOCNĚNÍ

V současné době využíváme metodu Karyomapping a metodu OneGene. Vyšetření je tak vhodné jak pro všechny monogenní choroby, tak i pro dědičná nádorová onemocnění.

PGT-A: PREIMPLANTAČNÍ GENETICKÉ TESTOVÁNÍ ANEUPLOIDIÍ

Preimplantační testovaní aneuploidií se provádí v průběhu IVF léčby. Zvyšuje úspěšnost léčby tím, že umožňuje vybrat to nejperspektivnější embryo.

PGT-A Plus: ROZŠÍŘENÉ PREIMPLANTAČNÍ GENETICKÉ TESTOVÁNÍ ANEUPLOIDIÍ

PGT-A Plus je pokročilá metoda genetického vyšetření, která umožňuje detekci chromozomových aberací v embryu.

vyšetření pgt-a v repromedalab
vyšetření pgt-sr v repromedalab

PGT-SR: PREIMPLANTAČNÍ GENETICKÉ TESTOVÁNÍ STRUKTURNÍCH CHROMOZOMOVÝCH VAD

PGT strukturních chromozomových vad je vhodné pro páry, kde je u jednoho či obou partnerů prokázáno nosičství balancované translokace, či jiné strukturní přestavby chromozomů.

Pipetovací stanice Sciclone G3 NGS

K přípravě sekvenačních knihoven při prekoncepční diagnostice a PGT-A využíváme moderní automatickou pipetovací stanici Sciclone G3 NGS, která proces přípravy vzorků nejen výrazně zrychluje a zjednodušuje, ale také nám pomáhá docílit maximální přesnosti a spolehlivosti celého procesu.

NEINVAZIVNÍ CHROMOZOMOVÝ SCREENING - EMBRYOSCREEN

Naše genetická laboratoř je prvním a zatím jediným pracovištěm v České republice, která metodu EmbryoScreen provádí.

embryoscreen
genetika_4_edited.jpg
ikony-do-emailu.png

EmbryoScreen

EmbryoScreen seřadí embrya podle jejich kvality a rizika změny chromozomů (aneuploidie). Pro zavedení do dělohy je pak možné vybrat embryo s největším potenciálem. To zvýší šance na uhnízdění embrya a otěhotnění už při prvním transferu.

Pro koho je metoda vhodná?

Pro páry, které nemají indikaci k PGT, ale chtějí zvýšit své šance na otěhotnění už při prvním transferu.

Jaký je rozdíl mezi PGT a EmbryoScreenem?

Při EmbryoScreenu není nutné provádět biopsii embrya, tak jako tomu je při PGT. Místo toho v laboratoři analyzujeme pouze DNA, které se samovolně uvolní při kultivaci embryí. EmbryoScreen však nenahrazuje provedení PGT. Pokud máte indikaci k PGT, je vždy lepší využít toto testování.

PROČ REPROMEDALab?

 

Jsme současně IVF centrum a ambulance lékařské genetiky. Díky tomu známe dobře potřeby našich zákazníků.

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

Náš přístup a služby jsme nastavili tak, abychom precizně, a přitom citlivě doplnili genetická vyšetření řady dalších pracovišť. S těmi pak pracujeme individuálně, ale vždy bez kompromisu v kvalitě.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ PRO ODBORNÍKY

Děkujeme za odeslání!

Kotva 1
bottom of page